Czas pandemii to dla nas wszystkich trudny okres. Ludzie muszą ograniczyć swoje ulubione aktywności i diametralnie zmienić sposób spędzania wolnego czasu. Bezpośredni dostęp do kultury jest mocno ograniczony, więc naprzeciw swoim widzom wychodzi Teatr Lalki i Aktora w Opolu.

#zostańwdomu, bądź w Teatrze! to projekt opolskiego teatru, który jest odpowiedzią na zaistniałą sytuację panującą na świecie. Ma on na celu pomóc utrzymać stały kontakt z pasjonatami kultury i sztuki. Więcej o projekcie opowiedziała Magdalena Starczewska, specjalista ds. marketingu i kreowania wizerunku.

 

Teatr Lalki i Aktora zaprasza na swoje strony internetowe, gdzie znajdują się cykle filmowe, które sprawiają, że nawet w tych trudnych czasach możemy zostać w kontakcie z kulturą i teatrem. Okazją do rozpoczęcia akcji był Międzynarodowy Dzień Teatru, który w tym roku świętowany był w nieco odmienny sposób.

 

AKCJA ADAPTACJA!, HIENA Z BIG BENA, MITY WCZORAJ I DZIŚ, ALFABET TEATR, (NIE)ZAPOMNIANE, PRACA AKTORA OD KULIS, Q&A, CZYLI… PYTAJ (O) TEATR!, ODCINKOWY TEATRZYK DOMOWY, TAJEMNICE TEATRU LALEK to tylko niektóre z cykli, które mają się pojawić. Zostały opracowane w oparciu o podstawy programowe przedszkoli i szkół oraz w porozumieniu z nauczycielami i przedstawicielami Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola. Oprócz tego, że będą edukować i przybliżać sztukę teatru lalek, będą także bawić, rozśmieszać, angażować do wspólnych działań, inspirować i rozwijać. Jednak przede wszystkim sprawią, że Teatr i Widzowie wciąż będą w kontakcie.

Wyjątkowy spacer po opolskim teatrze można zobaczyć tutaj.

Więcej informacji odnośnie akcji #zostańwdomu, bądź w teatrze! znajdziecie na oficjalnej stronie teatru, facebooku i kanale YouTube.

Marek Cyganek                                                                                                                                                                                     Fot.: teatrlalki.opole.pl