Po dwóch latach przerwy na teren Wojskowej Akademii Technicznej wróciły Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Organizatorem zawodów jest największa organizacja środowiskowa w Polsce zrzeszająca studentów sportowców – AZS Warszawa wraz ze Studium Wychowania Fizycznego WAT i KU AZS WAT. Do stolicy udała się reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego.

Na starcie mistrzostw pojawiło się ponad 600 osób z około 60 uczelni. Ostatnie zawody na terenie Wojskowej Akademii odbyły się w kwietniu 2019 roku. Dwie kolejne edycje odbyły się na CSiR UW. Atutem aktualnej lokalizacji są dwie hale, z których jedna w całości przeznaczona jest wyłącznie do rozgrzewki, a druga potrafi pomieścić 20 maszyn. Ważna jest również trybuna kibiców, która gorąco dopinguje zawodników.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch kategoriach wagowych: lekkiej i open, wśród kobiet i mężczyzn na wirtualnym dystansie 1000 m.

O swoje odczucia po zawodach zapytałam Patrycję Śmigielską, która reprezentowała Uniwersytet Opolski.

 

Dział Informatyki WAT przygotował z zawodów relacje online, aby każdy mógł śledzić zmagania.

W generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn najlepsza okazała się Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, gromadząc 1003 punkty, z kolei u kobiet triumfował Uniwersytet Gdański. Uniwersytet Opolski zakończył zmagania na 42 miejscu.

Na uczestników, którzy stanęli na podium w kategoriach lekkiej i open, czekały w nagrodę kursy motorowodne ufundowane przez firmę Born To Sail.

Magdalena Wróblewska
fot. Facebook AMP w Ergometrze Wioślarskim