18 stycznia 2021 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu organizuje wirtualne Spotkanie z Joanną Bator, w której zaprezentuje ona swoim czytelnikom najnowsze dzieło zatytułowane ,,Gorzko, gorzko”.  Spotkanie odbędzie się na Facebooku MBP o godzinie 18:00, a prowadzić je będzie Agnieszka Zientarska.

W sprawie nadchodzącego wydarzenia udzielił nam informacji Karol Maluszczak z działu promocji:

 

Joanna Bator-Łukasiewicz to polska pisarka, publicystka, felietonistka, mająca w swoim dobytku wiele osiągnięć  w tym Nagrodę  Literacką Nike (nominacja z roku 2010 za książkę ,,Piaskowa Góra”, 2011 za ,,Chmurdalia” oraz z 2013 z tytułu powieści ,,Ciemno, prawie noc”, którą nie tak dawno zekranizowano w reżyserii Borysa Lankosza) oraz honorowe odznaczenie Srebrnym Medalem ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2015 roku. To także laureatka nagrody literackiej im. Stefana Heima, a także nagrody Literackiej Usdomer  oraz szwajcarskiej Spycher Literaturpreis.

 

 ‘’Gorzko Gorzko” to obszerna  opowieść licząca  656 stron, na kartach której dane nam będzie poznać koleje losu czterech pokoleń kobiecych postaci – Kaliny, Violetty, Barbary oraz  Berty . Nie będzie jednak dominować w nich pewien istotny  walor historyczny, jaki jest dobrze znany Mieszkańcom Dolnego Śląska. Unisław Śląski, Sokołowsko, Wałbrzych to okolice, które odwiedza najmłodsze ogniwo pokolenia Kalina, narrator opowieści, na nowo odkrywa swoją rodową tożsamość. Całość dzieła obfituje w uniwersalne zawiłe dramaty rodzinne, które mimo iż dotyczą wykreowanych i fikcyjnych członków wspólnoty, nadal mogą zaintrygować czytelnika poprzez ich barwne usposobienie i  sposób radzenia sobie z życiowymi problemami.

Fot.: Facebook

Aleksandra Kłos