Uniwersytet Opolski to miejsce, w którym bez wątpienia wiele się dzieje. Chociaż studenci w pierwszej kolejności kojarzą uczelnię z nauką, to oprócz zdobywania wiedzy, mamy także mnóstwo okazji do uczestniczenia w wydarzeniach związanych z kulturą i sztuką. O najbliższej takiej okazji możecie przeczytać poniżej.

Muzeum Uniwersytetu Opolskiego jest współorganizatorem XII Nocy Muzeów, która wystartuje w najbliższą sobotę (18.05.) o godzinie 18:00.
Przed nami kilka godzin rozmaitych prelekcji i atrakcji. Informacji o programie wydarzenia dla naszej rozgłośni Radio Sygnały udzieliła mgr Katarzyna Mazur-Kulesza, Kierownik Muzeum Uniwersytetu Opolskiego:

 

 

 

Inne opolskie muzea także przygotowują na ten wieczór wiele atrakcji. Przykładowo, w Archiwum Państwowym w Opolu od godz. 18:00 do godz. 23:00 będzie można zobaczyć wystawę najcenniejszych oryginałów archiwaliów dokumentujących gry hazardowe na Śląsku. Z kolei Centralne Muzeum Jeńców Wojennych oferuje w swoim programie warsztaty dla dzieci i młodzieży. W Muzeum Śląska Opolskiego będzie natomiast możliwość uczestniczenia w otwartych warsztatach dla wszystkich zainteresowanych. Także pozostałe muzea mają przeróżne oferty właśnie na 18 maja.

Czym jeszcze uwagę przykuwa Muzeum Uniwersytetu Opolskiego? Mianowicie, zwiedzających oprócz wystaw czeka konkurs. Właściwie to rodzaj zabawy, o której opowiedziała nam nasza rozmówczyni:

 

Poprzednie edycje Nocy Muzeów różniły się hasłami.

Co roku wyglądało to nieco inaczej, ale pewien element wspólny pozostał i na pewno pozostanie nadal. Co to takiego? Posłuchajcie sami:

 

 

 

 

Muzeum naszego Uniwersytetu ma jeszcze w planach wiele działań. Teraz priorytetem jest dopięcie organizacji XII Nocy Muzeów na ostatni guzik, jednakże mgr Katarzyna Mazur-Kulesza już uchyliła rąbka tajemnicy na temat tego, co wydarzy się w następnym miesiącu.

 

Agnieszka Biernacka
Magdalena Nowak

Fot.: http://muzeum.uni.opole.pl/