Świetna wiadomość dla wszystkich, których pasją jest muzyka, a właściwie jej tworzenie. Oto rozpoczyna się kolejna edycja Festiwalu Artystycznego Koniugacje. Komponujesz, wykonujesz piosenki autorskie, grasz w zespole? Ten ogólnopolski przegląd muzyczny został stworzony właśnie dla Ciebie!

 

Być może nigdy nie słyszeliście o Koniugacjach, teraz jednak macie okazję do wzięcia udziału w tym projekcie, który zapoczątkowany został kilka lat temu w Rawiczu. Tamtejszy Dom Kultury po dziś dzień organizuje konkursy dla adeptów sztuki muzycznej. W poprzednich seriach Festiwalu oprócz atrakcyjnych nagród niezwykle cenna była także szansa na poznanie wybitnych artystów. W Rawiczu występowali bowiem m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Jarosław Wasik czy Katarzyna Groniec.

W maju br. z pewnością zagoszczą tam równie interesujące persony i umilą czas swoimi koncertami.

 

O idei Festiwalu opowiedziała nam Magdalena Zamoroka, jego koordynator:

 

Dodatkowo podkreśliła istotną zasadę, która wpływa na proces zgłoszeń do konkursu.

 

Jeśli więc tworzycie piosenki w języku polskim i chcecie spróbować swoich sił w muzycznym świecie, tegoroczna odsłona Festiwalu umożliwia Wam taką próbę. Na zgłoszenie swojego udziału macie jeszcze trochę czasu.

 

Link do regulaminu i karty znajdziecie tutaj.

My, oczywiście, do niczego nie przymuszamy, ale uważamy, że zawsze warto podążać za pasją i marzeniami, a czasem dobrze odważyć się na spontaniczny krok, jakim może być np. zgłoszenie swojej twórczości do Festiwalu Artystycznego Koniugacje. Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie.

Agnieszka Biernacka
Fot.: Dom Kultury w Rawiczu