Wiele osób zastanawia się jak można spędzić urodziny w czasie kwarantanny. Jest na to wiele sposobów, a Radio Sygnały zdradzi wam najlepsze.

Wszystkie nasze pomysły idą w parze z pozostawaniem w domu- pamiętajcie urodziny nie zwalniają was z odpowiedzialności. ‘Zostań w domu’- słyszymy to codziennie w radiu, telewizji, internecie i nawet urodziny nie zwalniają nas z tego obowiązku. Nie będziemy was nakłaniali do wychodzenia z domu, ponieważ jest wiele świetnych pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia w domu. My przygotowaliśmy dla was dziesięć, aby każdy na pewno znalazł coś dla siebie!

  1. Impreza online

Marzyliście o wielkiej imprezie urodzinowej, ale kwarantanna pokrzyżowała wam plany? Nic nie szkodzi! Zaproście znajomych na Skype (lub inny podobny komunikator), odpalcie kamery i cieszcie się imprezą!

  1. Maraton filmowy

Myślę że o tym nie trzeba się rozpisywać- przekąski i dobre filmy to idealne połączenie. Na wielu serwisach streamingowych pojawiły się duże zniżki- to fantastyczny moment na nadrobienie zaległości.

  1. Internetowy haul zakupowy

Jeżeli my nie możemy wyjść do sklepu, to czemu sklep miałby nie przyjść do nas? Urodziny to w końcu czas dla nas, dlaczego mielibyśmy nie skorzystać i nie kupić sobie wymarzonego prezentu nie wychodząc z domu? 

 

  1. Piknik na balkonie

Chcielibyście spędzić urodziny na świeżym powietrzu, ale nie możecie wyjść na łono natury? Idźcie na balkon. Rozłóżcie sobie koc (lub cokolwiek ciepłego- siedzenie na betonie nadal nie jest zbyt zdrowe), przygotujcie jedzenie i cieszcie się wspaniałą pogodą na pikniku.

  1. Gry planszowe z domownikami

Jeśli nie mieszkacie sami, to dlaczego mielibyście nie pograć w gry planszowe? Planszówki to idealny sposób na spędzenie czasu w rodzinnym lub przyjacielskim gronie- zawsze warto polepszać swoje relacje.

  1. Gry online z przyjaciółmi

To propozycja dla miłośników gier, ale niekoniecznie planszowych. Zbierzcie znajomych i cieszcie się wspólną zabawą w ten wyjątkowy dzień. Kto wie, może to będzie wasz szczęśliwy dzień?

 

  1. Dzień samodoskonalenia

Marzyliście kiedyś o namalowaniu wspaniałego obrazu lub stworzeniem własnej piosenki? Zróbcie to! Na Youtube jest wiele poradników jak łatwo stworzyć dzieło sztuki. Spróbujcie i przekonajcie się sami.

  1. Kapsuła czasu

Oczywistą sprawą jest że nie co roku mamy urodziny na kwarantannie, to dlaczego mielibyśmy tego nie udokumentować za pomocą kapsuły czasu? Może to brzmieć jak coś wielkiego i poważnego, ale wystarczy do tego kilka notatek, może zdjęcie i możemy zabierać się za robienie naszego archiwum. Będzie to na pewno ciekawa pamiątka.

  1. Domowe spa- bo kto nam zabroni?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy- urodziny to dzień dla nas. Relaksująca kąpiel, ukochana osoba robiąca nam masaż, maseczka i dzień dbania tylko o siebie- czego chcieć więcej w urodziny?

  1. Własnoręcznie wykonanie dekoracji i tortu

Na nasz nastrój ma wpływ również otoczenie w którym się znajdujemy. Na pewno będzie nam dużo lepiej jeśli sami przystroimy swoje cztery kąty, nie zapominajmy również o upieczeniu pysznego tortu.

 

Angelina Frankovskaya
Fot: Becky Fantham/Unsplash