W najbliższy piątek w filharmonii będzie można wysłuchać wybitnych utworów Mozarta, Beethovena oraz Schuberta. W repertuarze wybrzmią ponadczasowe dzieła artystów, w wykonaniu skrzypaczki Karoliny Koczur oraz jej męża Wojciecha Koczura.

W 2020 roku przypada 250. rocznica urodzin Ludwika van Beethovena, wydarzenie będzie więc zapowiedzią tego międzynarodowego jubileuszu. Dla artystów opolskiej orkiestry jest to znakomita okazja, by zaprezentować swoje umiejętności muzyczne.

Osobą wartą uwagi jest również dyrygent, zaledwie dwudziestotrzyletni Yaroslav Shemet, ukraińsko- polskiego pochodzenia, który przez czasopismo Fokus został okrzyknięty wybitnym dyrygentem młodego pokolenia. Sezon artystyczny 2019/2020 jest dla niego niewątpliwie nowym wyzwaniem i okazją do pokazania talentu.

O szczegółach koncertu opowiedziała Barbara Pieczyńska, główny specjalista ds. organizacji pracy artystycznej i kontaktów z mediami.

 

Koncert odbędzie się 29.11.2019 o godzinie 19:00. Bilety można zakupić na stronie Filharmonii Opolskiej. Więcej informacji znajdziecie na stronie FO (link)

Julia Borkowska

Katarzyna Szołyga

Fot.: notka prasowa Filharmoniii Opolskiej