W dzisiejszych czasach o kreatywności artystów możemy przekonać się na wielu płaszczyznach sztuki. W jaki sposób Tetiana Galitsyna tworzy arcydzieła z piasku?

Zwyciężczyni programu Mam Talent i założycielka Teatru Piasku, wraz z aktorami tworzy spektakle za pomocą piasku, śniegu i światła. Niepowtarzalne widowiska są wytworem rąk artystki, która dosłownie usypuje obrazy z piasku, które w trakcie spektaklu zmieniają elementy swojego wyglądu, a nawet całkowity kształt. Przez te zabiegi powstaje płynna animacja, która opowiada spójną historię.

 

W dobie pandemii i braku możliwości udania się osobiście na jakiekolwiek wydarzenia kulturalne, Teatr Piasku Tetiany Galitsyny wychodzi swojej widowni naprzeciw i umożliwia wykupienie biletów na artystyczne widowisko online. Najbliższe spektakl odbędzie się 18 grudnia i będzie to Dziadek do orzechów, który ma wprowadzić oglądających w prawdziwie świąteczną atmosferę. W późniejszych terminach będzie można również wysłuchać i obejrzeć Świąteczny koncert kolęd, Piaskowy koncert muzyki filmowej oraz Królową śniegu.

Szczegółowy repertuar i aktualne ceny biletów znajdziecie na oficjalnej stronie teatru.

Victoria Bugajska

Film: teatrpiasku.pl
Fot: pixabay.com/BlazingFirebug