Interesujesz Cię Data Science? A może czujesz dreszczyk emocji na myśl o sztucznej inteligencji? Chcesz poznać ciekawych ludzi, odkryć nowe pokłady wiedzy i realizować projekty, które mogą zmienić świat? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. W naszym mieście powstaje grupa, umożliwiająca zgłębienie i praktyczne poznanie świata uczenia maszynowego.


Opolską grupę wspierać będzie organizacja Machine Learning for Social Good fundation. O projekcie opowiedział nam Dariusz Gross, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia:

“Najważniejszym punktem są spotkania robocze naszej grupy, podczas których będziemy pracowali nad realizacją projektu. Nie jest to jednak jedyny nasz cel. Planujemy zainicjować cykl wykładów otwartych, na których swoją wiedzą podzielą się specjaliści branży Data Science i osoby z doświadczeniem w machine learning’u.”

Organizatorzy zapewniają, że dla każdego zainteresowanego znajdzie się miejsce w grupie, niezależnie od poziomu jego wiedzy.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27 października. Zapisy pod adresem uczenie.maszynowe.opole@o2.pl. Drogą mailową można również uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu.

Nicol Rzotki
fot.: forbes.com