Miasto Opole w ten świąteczny okres wygląda wyjątkowo pięknie. Ogrom iluminacji i ozdób zachwyca nie tylko mieszkańców miasta ale i całej Polski. Wraz z Waszą pomocą może zostać najpiękniej oświetlonym miastem na święta. Zagłosuj już teraz!

Jak co roku Polskie miasta mają w zwyczaju stroić swoje rynki i ulice świetlnymi ozdobami. Wówczas zwykłe szare przedmieścia zamieniają się w prawdziwie bajkowe ogrody, gdzie każdy chce zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W tym roku, w dobie pandemii, Opole miało nie lada wyzwanie. Przygotowania trwały godzinami, a wieczory były już mroźne. Na szczęście możemy już cieszyć oczy efektem końcowym. 

Piękno świątecznych opolskich iluminacji może podziwiać cały kraj, gdyż miasto bierze udział w XII edycji konkursu Świeć się z Energą. Jest to bardzo prestiżowy konkurs, w którym zwycięzca otrzyma sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 zł. Nagroda trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców w zwycięskim mieście. Cały konkurs jest podzielony na etapy. W pierwszym wyłonione zostanie 16 miast, w których każde otrzyma po 10 000 dla potrzebujących mieszkańców. Kolejny to ogólnopolski, gdzie można wygrać już 40 000 zł.

Pierwszy etap kończy się 7 stycznia. Jeśli chcecie, by to właśnie Opole zwyciężyło w konkursie nie zapomnijcie zagłosować- dzięki temu macie też szansę pomóc tym, dla których święta w tym roku będą ciężkie. Link do głosowania znajdziecie tutaj.

Jakub Koziarz

Fot.: opole.pl