Niewielu wokalistów potrafi przechodzić płynnie z czystego śpiewu do growlu. W niedzielę w Trójmieście wystąpią prawdziwi specjaliści tej sztuki.

Fani ukraińskiego zespołu Jinjer niedawno mieli okazję usłyszeć artystów podczas festiwalu Pol’and’Rock, a już 07.08., będą mieli szansę na powtórkę. Grupa, której twarzą jest jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki metalowej, Tatiana Shmailyuk, będzie głównym supportem niedzielnego koncertu Slipknota.

Nie lada gratką będzie też występ Vended, gdzie wokalistą jest syn Coreya Taylora. Wciąż młody chłopak ma już spore doświadczenie sceniczne i kilkukrotnie występował u boku ojca. Tym razem przypada mu rola rozgrzania publiczności przed występem zespołu Coreya. Pomimo tego, że oczywiste powiązania rodzinne mają wpływ na rozgłos formacji, panowie bronią się dobrą muzyką, więc na pewno sprostają zadaniu.

Wisienką na torcie będzie występ Slipknota, kapeli, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Z pewnością usłyszymy kawałki promujące nadchodzący album, takie jak The Dying Song czy Yen, ale możemy się spodziewać też klasyków takich jak Psychosocial, Duality czy People=Shit.

Bilety na Ergo Arene można jeszcze kupić pod tym linkiem (TUTAJ). Otwarcie bramek przewidziane jest na 18:00, a pierwszy koncert ma się zacząć półtora godziny później.

Filip Cierpisz

Fot.: facebook.com/events/533519063959364