Wieczorynki kojarzą się z codziennie emitowaną w telewizji bajką przed snem. Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu pomaga powrócić do słodkich czasów dzieciństwa, zapraszając wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych do uczestniczenia w Muzycznych wieczorynkach i Melorankach.

Muzyczna Wieczorynka to cykliczne wieczorne spotkanie emitowane na profilu facebookowym Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w każdy wtorek i czwartek o godzinie 19:00. W spotkaniach online mogą uczestniczyć zarówno najmłodsi, jak i najstarsi, jest to gratka dla całej rodziny. Piosenki, które są wykonywane w programie, przygotowali Basia Beuth, Kuba Mitoraj oraz Dalibor Drčelić. W trakcie Wieczorynek audytorium usłyszy współczesne piosenki z bajek oraz przeboje muzyki dziecięcej sprzed lat. Nie zabraknie także wierszowanej bajki z akompaniamentem instrumentów. Do tej pory pojawiło się 6 odcinków rymowanej bajki, które można obejrzeć na kanale YouTube bądź na stronie internetowej organizatorów. 

Więcej o Muzycznych wieczorynkach opowiedziała nam Anna Stompor, przedstawicielka NCPP.

Dodatkowo NCPP zaprasza do uczestniczenia w Melorankach, które odbywają się co niedzielę o godzinie 11:00. Podczas programu prowadzący Łukasz Szuba uczy jak stworzyć instrumenty z rzeczy dostępnych w domu. W czasie  audycji nie zabraknie zabaw muzycznych i wspólnego śpiewania. Nowe i poprzednie odcinki można obejrzeć na profilu facebookowym organizatorów, jak i na ich stronie internetowej.

Sara Rostkowska                                                                                                                                                                                  fot.: facebook.com/ncpppl