W ramach 26. dni “Xaverianum” będzie organizowany Festiwal Piosenki ,,Nocne Śpiewanie”. Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury po raz kolejny podjął się wyzwania.

Wydarzenie od ponad 20 lat przyciąga chętnych by pokazali swoje umiejętności wokalne. Festiwal Piosenki jest organizowany w formie konkursu, w którym pierwsze trzy miejsca zdobędą nagrody rzeczowe w postaci bonów do sklepu muzycznego. Organizatorzy rozszerzyli trochę formułę zgłoszeń, ponieważ od tego roku nie tylko studenci, ale i uczniowie szkół średnich mogą spróbować swoich sił w tym konkursie.

O zasadach wyboru utworów powiedziała Hania Plota – współorganizatorka 26. dni Xaverianum.

 

Jednak wydarzenia nie jest skierowane tylko dla studentów czy uczestników konkursu.

 

Pod koniec konkursu, gdy jurorzy pójdą przedyskutować swoje wybory, na scenie pojawi się zeszłoroczna laureatka Marzena Rakowska.

Do konkursu można się zgłaszać za pomocą strony www.xaveianum.pl. Tam znajdziecie formularz zgłoszeniowy jak również regulamin konkursu. Zapisy trwają do 21. listopada.

“Nocne Śpiewanie” rozpocznie się o godzinie 19:00 w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury “Xaverianum” w Opolu przy ulicy ul. o. Józefa Czaplaka 1A.

 

Nicol Rzotki
fot.: www.xaverianum.pl