Jak co roku brać studencka zbiera się razem w jednym tygodniu na kampusie Uniwersytetu Opolskiego oraz błoniach Politechniki Opolskiej, aby wziąć udział w największej imprezie studenckiej w Opolu. W tym roku jednak wszystko uległo drastycznej zmianie – Piastonalia zostały odwołane.

Już od dłuższego czasu ze strony studentów padały pytania czy tegoroczne Piastonalia jednak się odbędą. Wiele osób do ostatniej chwili miało nadzieję, że pod koniec maja organizowanie imprez masowych będzie już możliwe. Mimo to 30 kwietnia na portalu społecznościowym Facebook pojawiła się oficjalna informacja Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego o odwołaniu wydarzenia w tym roku.

Przypomnijmy, że w związku z zaistniałą sytuacją pandemii wirusa COVID-19 w całej Polsce zostały wprowadzone obostrzenia mające na celu ograniczenie jego rozprzestrzeniania. Wszystkie koncerty, festiwale, wydarzenia o charakterze imprez masowych zostały odwołane, a organizacja takowych została zakazana do odwołania.

O zaistniałej sytuacji wypowiedział się Bartosz Wojtkowski, członek Zarządu SSUO ds. promocji i informacji.

 

W tym semestrze nie będzie dane studentom wziąć udziału w wydarzeniach takich jak Piastonalia czy też Wielkie Grillowanie. Pozostaje mieć nadzieję, że z początkiem przyszłego roku akademickiego będziemy mogli już uczestniczyć chociażby w Otrzęsinach UO.

Patrycja Fabisz
fot. Facebook.com/samorzadUO