Nasza urodzinowa zabawa niestety dobiegła już końca. Jednak nie ma co się smucić, bo my nigdzie się stąd nie wybieramy. Na dobry start po urodzinowej imprezie przygotowaliśmy dla was najnowszą składankę świetnej muzyki.

Maya Krav & Mikołajska – Comfort Zone

 

Maya Krav z Mikołajską zabierają nas w wakacyjną podróż! Comfort Zone to kawałek zmysłowy, pozwalający wykroczyć poza orbitę. Charakterystyczny dla Mai klubowy bit połączony ze świetnym wokalem z pewnością nada się na wieczorną przejażdżkę autem. Co więcej, Mikołajska jest znana spod pseudonimu SAMARA oraz działania w zespole Other Minds. Swego czasu obie artystki rywalizowały ze sobą w konkursie Stage4YOU, co sprawia, że ich współpraca jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Choć dopiero teraz dostajemy pełnowymiarowy, autorski duet, to brokatowa solistka remixowała singiel Bad Habits wcześniej wspomnianej grupy już wiosną 2021.

Justyna Dużyńska

 

OneRepublic – RUNAWAY

 

Jeżeli szukacie utworu, który pomoże wam poczuć wakacyjny klimat, to RUNAWAY jest zdecydowanie dla Was! Nowy utwór OneRepublic jest idealny do słuchania podczas przejażdżek ze znajomymi, czy plenerowych imprez. Sam teledysk przedstawia podróże w trasie koncertowej, koncerty i imprezy, zapewne odbywające się po nich. Choć osobiście jestem fanką raczej starszych, już niemalże kultowych kawałków tego zespołu, to muszę przyznać, że ten również jest miły dla ucha. Zdecydowanie oddaje klimat wakacyjnej beztroski, która już niedługo przed nami, podobnie jak wyjazdy i wspólne wypady ze znajomymi, te małe jak i większe.

Paulina Ceglarz

 

Skubas feat. Krzysztof Zalewski- Rdza

 

Skubas i Zalewski to dwa głośne nazwiska polskiej muzyki alternatywnej. Przyznam szczerze, że nie spodziewałabym się takiego połączenia. Mamy tutaj kompozycje romantycznego Skubasa z charyzmatycznym Zalewskim, co razem wyszło naprawdę wybornie. Sam kawałek oscyluje w gatunkach – pop, alternatywa z lekkim sznytem elektronicznym. Powiedziałabym, że strona liryczna może kojarzyć się odbiorcom ze Skubasem, natomiast Krzysiek jest tutaj świetnym dodatkiem. Na uwagę zasługuje także teledysk, który z jednej strony prosty i minimalistyczny, a z drugiej mający w sobie to „coś”. Rdza wpada w ucho i jest mocnym pretendentem do wakacyjnego hitu lata.

Julia Wenzel

 

Jula – Patronus

 

Nadszedł długo wyczekiwany powrót Juli, polskiej piosenkarki i autorki wielu tekstów. Nowy utwór Patronus, zapowiada kolejną płytę studyjną oraz rozpoczyna następny rozdział, zarówno w życiu wokalistki jak, i w jej karierze muzycznej. Kawałek ten opowiada o relacji, w której dziewczyna się zatraca i pragnie być kochana przez tego jedynego mężczyznę. Chce, by był jej patronusem, czyli kimś, kto będzie ją chronił oraz wspierał w każdym momencie. Dodatkowo instrumental piosenki, przenosi nas w pewną otchłań, w której mamy się zgubić, tak, jak odnosi się to w tekście do głównej bohaterki.

Olivia Turek

 

Dawid Tyszkowski – Kiedy wrócisz

 

Imię Dawid w polskim świecie muzycznym zobowiązuje. Dlatego nie dziwne, że młody wokalista Dawid Tyszkowski swoim najnowszym singlem Kiedy wrócisz pokazuje, że Podsiadło i Kwiatkowski mają konkurencję. Delikatny głos artysty w połączeniu z sentymentalnym, nostalgicznym tekstem i skaczącym rytmem sprawiają, że słuchanie tego kawałka jest czystą przyjemnością. Mimo początkującej kariery Dawid ma już na swoim koncie kilka świetnych kawałków, a także może pochwalić się współpracą z takim artystą jak Skubas. Utwór Kiedy wrócisz sprawia, że ze zniecierpliwieniem czekam na dalszy rozwój kariery artysty.

Magdalena Turło

 

Julia Wieniawa & Dawid Tyszkowski – Nie całuj

 

Muszę przyznać, że choć nie jestem fanką Julii Wieniawy w roli piosenkarki to duet z Dawidem Tyszkowskim wyszedł pierwszorzędnie. Gdy wsłuchałam się w tekst zrozumiałam, że jest to dialog między kochankami, a właściwie ich kłótnia. Jestem pod dużym wrażeniem w jaki emocjonalny oraz czuły sposób młodzi artyści przedstawili sytuację nacechowaną negatywnymi emocjami. Mimo trudnego motywu przewodniego uważam, że jest to jedna z piękniejszych ballad miłosnych i na pewno z chęcią będę do niej wracała.

Magdalena Turło

 

Kacperczyk – Pokolenie Końca Świata

 

Jak będzie wyglądał koniec świata? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Bracia Kacperczyk w najnowszym singlu Pokolenie Końca Świata przypominają nam, że tytułowy koniec jest co chwile i każdy definiuje go na swój sposób. Bardzo przyjemna melodia sprawia, że ciało zaczyna pływać w jej rytm, a tekst uzmysławia jak bardzo wyolbrzymiamy błahe sprawy. Jest to pewnego rodzaju lekcja nabierania dystansu i bez wątpienia warto jej wysłuchać.

Magdalena Turło

 

Anne-Marie – UNHEALTHY feat. Shania Twain

 

UNHEALTHY to trzeci singiel, a zarazem tytuł kolejnego albumu Anne-Marie, którego premiera zaplanowana jest na 28 lipca 2023 roku. W tym kawałku jako gość pojawia się kanadyjska piosenkarka Shania Twain. Piosenka opowiada o toksycznej relacji z drugą połówką, z której nie można się uwolnić. Chociaż tekst jest dosyć smutny, to melodia numeru jest skoczna i wesoła. W przypadku tego singla możemy obawiać się tylko tego, że zauroczy ogrom nieszczęśliwie zakochanych i zyska tytuł “broken hearts anthem”.

Natalia Jamroz

 

SLANDER & blackbear & Bring Me The Horizon – Wish I Could Forget

 

Wish I Could Forget to niezwykle żywiołowy i energetyczny utwór, który z pewnością złapie was za serce. Choć jest to wynik pierwszej współpracy SLANDER z artystami, którzy zdobyli wiele platynowych płyt, brzmi on naprawdę świetnie. W tekście podmiot liryczny zwraca się do nieokreślonej osoby z pretensjami, mówiąc jej, że to ona zniszczyła jego życie i jest wynikiem wszystkich jego problemów. Teledysk tworzy wiele chaotycznych ujęć, które wręcz w doskonały sposób nawiązują do testu. Całość to emocjonalna bomba, która tworzy dzieło sztuki.

Mateusz Gruchot

 

Kuqe 2115 – Tak się cieszę, że Cię mam

 

W tym bardzo emocjonalnym utworze Kuqe 2115 porusza tematykę relacji z mamą. Jest to z pewnością wyjątkowe, ponieważ piosenka została wydana właśnie w Dzień Matki. To niezwykle delikatny, ale hip hopowy numer, który został wzbogacony teledyskiem z nagraniami ważnych momentów w życiu artysty. Aranżacja nie promuje żadnego nowego projektu Kuqe 2115, jednak kto wie, może niedługo dostaniemy jakieś informacje. Tak czy inaczej, warto sprawdzić ten numer.

Mateusz Gruchot

Fot.: Justyna Dużyńska