Piastonalia Uniwersytetu Opolskiego zakończyły się w środę, ale studencka zabawa na całego jeszcze się nie skończyła!

W czwartek 19.05.22r. studenci Politechniki Opolskiej przejęli pałeczkę tegorocznych Juwenaliów i zabawa przeniosła się na Błonia Politechniki.

W ten dzień odbyły się koncerty raperów takich jak Tede, znanego też jako Jacek Graniecki. Zaprezentował nam szeroki zakres swojego repertuaru muzycznego kreowanego na przestrzeni lat w show biznesie, od ciężkiego rapu do bardziej popowych kawałków. Niesamowita energia sceniczna sprawiła, że zaskarbił sobie serca publiki od samego początku.

Następnie na scenie zaprezentował się Smolasty aka Norbert Smoliński – polski piosenkarz i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu i rapu. Młody artysta zachwycił publiczność, a swój przedostatni kawałek zagrany na scenie zaprezentował wspólnie z młodą artystką z Opola, Zofią. Jak ich słuchałam miałam wrażenie, że ich wokale niesamowicie się dopełniają, tak jak zapełniły się błonia by bawić się razem z muzykami.

Na samym końcu mogliśmy usłyszeć koncert Palucha, właściwie Łukasza Paluszak – polskiego rapera. Byłego członka zespołu Aifam. Współtworcy kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Udowodnił, że można się bawić przy każdym gatunku muzycznym oraz, że opolscy studenci nie chcieli iść spać!

Myślę, że repertuar wydarzenia był na tyle zróżnicowany, że każdy fan hip-hopu mógł znaleźć coś dla siebie. Ponadto na wydarzeniu mogliśmy usłyszeć debiut młodego rapera znanego pod pseudonimem Zaczarowany Dorożkarz, który zaprezentował nam swój autorski program muzyczny. Co ciekawe Zaczarowanym Dorożkarzem jest student Politechniki Opolskiej.

Zabawa na Politechnice trwa do soboty, więc jeżeli macie chęci dobrze się bawić we wspaniałym gronie młodych ludzi i świetnym widowisku to zdecydowanie warto pojawić się na wydarzeniu!

Natalia Kowerek

Fot.: Natalia Kowerek