Jeżeli mielibyśmy wybrać najważniejszy zespół w historii Polskiej muzyki, to na pewno Dżem byłby jednym z poważniejszych kandydatów. Doceniła ich nawet słynna Metallica, która w 2018 roku podczas koncertu w Krakowie zagrała swoją wersję Wehikułu czasu. O pozycji Dżemu świadczy także fakt, że na przestrzeni lat supportowali największe światowe gwiazdy, chociażby Erica Claptona czy AC/DC.

W sobotę 25.09.2021 na deskach amfiteatru przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbędzie się koncert, w trakcie którego rozbrzmią największe hity polskiej muzyki, takie jak: List do m, Whisky czy Czerwony jak Cegła w wykonaniu legendarnego Dżemu.

Zespół występuje z krótkimi przerwami od 1973, przez niemal pół wieku dochodziło w składzie do licznych zmian. Już wkrótce wystąpią w dobrze już znanej konfiguracji, czyli:
-Maciej Balcar – od 20 lat dumnie śpiewający w Dżemie, grywający także na harmonijce;
-Adam Otręba – niesamowity gitarzysta i jeden z założycieli grupy Jam, z której powstał znany nam Dżem;
-Benedykt Otręba – drugi z założycieli Jam’u, wybitny basista i według Adama bardzo opiekuńczy brat;
-Janusz Borzucki – od 2005 roku godnie zastępuje grając na instrumentach klawiszowych tragicznie zmarłego Pawła Bergera;
-Zbigniew Szczerbiński – rozchwytywany muzyk, który był jednym z założycieli Gangu Olsena, w Dżemie za perkusją siedzi już od niemal 30 lat;
-Jerzy Styczyński – dla wielu fanów zespołu był w nim od zawsze, co nie do końca jest prawdą. Faktem natomiast jest to, że swoimi solówkami na gitarze zachwyca.

Dżem- Whisky Poland Rock 2021
Dżem – Whisky #polandrock2021 (możecie odsłuchać tutaj )

Bilety są już na wyczerpaniu więc nie przegapcie okazji. Możecie je kupić bez wychodzenia z domu klikając tutaj.

Filip Cierpisz

foto: facebook.com