Auta, wspaniałe towarzystwo, rywalizacja, a to wszystko zwieńczone niesamowitą, niepowtarzalną i niezapomnianą zabawą w innym kraju – tak będzie wyglądała majówka uczestników ASR!

Auto Stop Race znany jako ASR to największy wyścig autostopowy w Europie, który jest organizowany przez Klub Podróżników Because I Travel. BIT łączy pasjonatów podróży z całej Polski, a swoją siedzibę ma we Wrocławiu na Uniwersytecie Ekonomicznym.

ASR jest wydarzeniem organizowanym cyklicznie podczaj majówki. W zeszłym roku oraz dwa lata temu niestety nie mógł się odbyć w standardowej formie, ze względu na restrykcje panujące w wielu krajach.

Na czym polega ASR? Uczestnicy w wyścigu startują w parach, a w każdej z nich przynajmniej jedna osoba musi mieć status studenta. Wszyscy ruszają z jednego miejsca o konkretnej godzinie. Po rejestracji otrzymują pakiety startowe i przystępują do wyścigu. Ścigają się do konkretnej destynacji, zawsze jest to jakieś, z początku owiane tajemnicą, państwo w Europie. Tegoroczna, już XIII edycja, swój finał będzie miała we Włoszech w rejonie Lazio. Dokładna lokalizacja zostanie udostępniona dopiero na 24 godziny przed startem.

Wszyscy uczestnicy po dotarciu do celu śpią na jednym campingu. Co jeszcze czeka ich na mecie? Organizatorzy co roku wykazują się kreatywnością i atrakcje się zmieniają. W poprzednich edycjach powodzeniem cieszyły się tematyczne imprezy, bitwa na śnieżki odbywająca się na plaży, prelekcje, stand up, piana party, koncerty na żywo, w których można było usłyszeć Clock Machine czy Gooral’a.

Co w tym roku czeka na autostopowiczów? Odpowiedzi na pytanie udzieliła jedna z organizatorek Gabriela Walczak:

Zapytaliśmy też jednego z prelegentów, Dawida Dolińskiego, o czym będzie mówił podczas spotkania na mecie.

Tegoroczni uczestnicy – Karolina Walczak, Dawid Doliński, Aleksandra Gryszczuk i Rafał Gałązka, zdradzili nam jakie emocje towarzyszą im na chwilę przed startem.

 

Jeśli jesteście ciekawi tak samo jak my, jak wyglądają przygotowania do takiego wyjazdu z perspektywy uczestnika, to posłuchajcie co więcej mają nam do powiedzenia Karolina, Dawid i Aleksandra.

Co więcej, Karolina oraz Aleksandra, oprócz czynnego udziału w wyścigu będą też w pewien sposób pomagać. Na czym ta pomoc będzie polegała?

Jak wziąć udział w wydarzeniu? W tym roku zapisy niestety już są zakończone, ale wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do aktywnego śledzenia Klubu Podróżników BIT na social mediach (FB, IG), aby żadna informacja przy kolejnej rejestracji Wam nie umknęła.

Jak się zapisać na ASR w przyszłym roku? Odpowiedzi udzieliła nam Gabriela.

Opowiedziała nam również nieco więcej o samym wyścigu autostopowym.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, czy chcielibyście wziąć udział w kolejnych edycjach ASR, to posłuchajcie wypowiedzi Karoliny i Rafała, którzy doświadczyli tej przygody na własnej skórze.

A jeśli to dla Was dalej za mało, zobaczcie sami jak to wszystko wygląda.

Na koniec kilka słów od Gabrieli.

Agnieszka Stus

Fot.: Klub Podróżników BIT