Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu ogłosił konkurs na projekt artystyczny Modelatorni Online pod hasłem ,,METAMORFOZA”. 

Modelatornia czyli czwarta scena Teatru im. Jana Kochanowskiego. Jest przeznaczona na realizację eksperymentalnych i innowacyjnych projektów. Ze względu na obecną sytuację, postanowiono przenieść ją do sieci wraz z konkursem. Konkurs polega na tym aby młodzi ludzie pomiędzy 25-35 rokiem życia, stworzyli projekty pod hasłem ,,metamorfoza”, ale także, by były atrakcyjne dla widza online.

Niestety czwarta scena nie jest fizycznie dostępna, dlatego artyści proszeni są o wysłanie prac w formacie video art, video performance, Internet art, sound art, VR, AR oraz innych form, które można przedstawić internetowo. Prace będą rozpatrywane przez osoby, które nie są zatrudnione w żadnej instytucji teatralnej, ale są autorami na co dzień tworzące w obszarze sztuk performatywnych. Dla zwycięzcy czeka nagroda pieniężna o wartości 10 000zł.
Projekty należy wysłać na mail modelatornia@teatropole.pl, jednak przed tym, dobrze by było zerknąć na regulamin, który znajdziecie tutaj. Są w nim wytyczne a także oświadczenia do wypełnienia. Zwycięskie projekty zobaczymy na Facebook’u organizatora jak i na stronie internetowej www.teatropole.pl. Termin oddania prac jest wyznaczony bardzo szczegółowo – 26.04.2020r. o godzinie 23:59.

Konkurs ma za zadanie zainspirować również inne instytucje. Niech artyści w tym czasie poczują, że pomimo ciężkiego dla nas wszystkich czasu, różne placówki stwarzają im warunki do tego, aby nadal się rozwijać i by w taki sposób walczyli z przeciwnościami.

Nicol Rzotki
fot.: Facebook – Konkurs: Modelatornia Online