Rogaty hełm, skrzypce w ręce i czarne ubranie – te trzy elementy wystarczą by rozpoznać, że na scenie pojawił się Jelonek. Niedowiarków przekonają pierwsze dźwięki klasyki połączonej z metalem.

Michał Jelonek jest znanym i rozpoznawanym, charyzmatycznym muzykiem, który w niezwykły sposób łączy klasykę z ciężkimi brzmieniami. Jego koncerty charakteryzują się niezwykłą energią, szalonymi zabawami publiczności, których inicjatorem jest on sam, przyjazną atmosferą oraz legendarnymi „szabelkami”.
Ostatni raz Opolanie mieli okazję bawić się przy muzyce Jelonka podczas Piastonaliów 2016, kiedy to sam artysta w ten sposób wypowiedział się o swoich muzycznych inspiracjach:

 

Głównym instrumentem z którym bezpośrednio kojarzony jest Jelonek są oczywiście skrzypce, które połączone z gitarami, perkusją oraz efektami pirotechnicznymi gwarantują fanom przybyłym na koncert wyjątkowe widowisko. Wszystko uprzyjemnia fakt luźnego podejścia muzyka do swojej twórczości, improwizowania, tańców na scenie oraz robienia całej gamy min do publiczności.

Na chwilę obecną na koncie muzyka są dwa solowe albumy:
* Jelonek – płyta wydana w 2007r.
* Revenge – płyta wydana w 2011r.
Dwa lata temu, podczas rozmowy przed piastonaliowym występem, poruszyliśmy temat kolejnego solowego wydawnictwa Jelonka, lecz nic nie wskazywało (i wciąż nie wskazuje), by taka miała szybko pojawić się na rynku.

Koncert Michała Jelonka odbędzie się 13.04.2018r. (piątek) w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Start: godzina 20:00. Więcej informacji na wydarzeniu.

 

Patryk Korzec
foto. FACEBOOK/NCPP