Wszyscy miłośnicy polskiej muzyki i literatury zgłoście się! Już w ten piątek odbędzie spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan – cenioną publicystką i biografistką. Głównym tematem spotkania będzie jej najnowsza książka – Irena Jarocka o sobie.

Irena Jarocka to polska piosenkarka, znana z przebojów takich jak: Kawiarenki, Wymyśliłam Cię, By coś zostało z tych dni, Kocha się raz czy Motylem jestem. Zdobyła serca wielu słuchaczy swoim unikalnym stylem i emocjonalnym wykonaniem.

Wspomniana książka to zbiór wywiadów, które artystka udzieliła w ciągu swojej czterdziestopięcioletniej kariery artystycznej. Autorka spędziła wiele czasu na przeczytanie, wysłuchanie i obejrzenie ponad 200 wywiadów. W książce znalazły się wybrane fragmenty 132 rozmów. Jarocka opowiada w niej o swoich koncertach, oddanej publiczności oraz o swojej pasji do muzyki. W dodatku książka została wzbogacona o wiele niepublikowanych jeszcze zdjęć z jej domowego archiwum.

Mariola Pryzwan skupia się głównie na pisaniu biografii artystów i ikon polskiej kultury. Jej książki są pełne pasji, wnikliwości i dbałości o szczegóły, dzięki czemu są bardzo doceniane przez czytelników.

Warto podkreślić, że spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan będzie doskonałą okazją, aby zgłębić tajniki pracy biografisty i dowiedzieć się więcej o twórczości jednej z największych artystek polskiej sceny muzycznej.

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego co wiedzą o twórczości Ireny Jarockiej:

Spotkanie odbędzie się w piątek, 19 maja, na Placu Wolności (skwer przed Miejską Biblioteką Publiczną) o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Karolina Kinur

Fot.: mbp.opole.pl