Towers Opole rozpoczynają zmagania w drugiej Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Powstali w grudniu 2017 roku w wyniku połączenia Wolverines Opole i Wizards Opole, a już w najbliższą niedzielę (22.04) rozpoczną zmagania w LFA 2. Mowa o Towers Opole, którzy po dopięciu wszelkich spraw organizacyjnych, zatrudnieniu amerykańskiego trenera Tima Bishopa i skompletowaniu składu, są gotowi do rozegrania historycznego, bo pierwszego, meczu w sezonie. Przeciwnikiem opolan będą Thunders Lions, którzy także powstali na bazie dwóch innych drużyn Rybnik Thunders Football Team i Gliwice Lions.

 

Przemysław Pospieszyński z Towers Opole zapewnia, że w nowym klubie futbolu amerykańskiego wszystko jest już dopięte na ostatni guzik zarówno sportowo, jak i organizacyjnie, a zawodnicy mają w głowach już tylko najbliższy mecz.

 

Mecze futbolu amerykańskiego charakteryzują się tym, że mogą trwać naprawdę długo, a oprócz samej rywalizacji na boisku ważne są jeszcze aspekty społeczne. Spotkania często przybierają otoczkę familijnego pikniku i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce. Nie inaczej będzie w Opolu – szykuje się piknik, popcorn i konkursy dla dzieci.

 

Co ciekawe, w pojedynku Towers Opole – Thunders Lions można wziąć udział nie tylko jako kibic. Drużyna szuka i przede wszystkim liczy na pomoc wolontariuszy, którzy przed meczem będą współpracować z zawodnikami i wytyczać linie na boisku, a w jego trakcie pomagać sędziemu w dokładnym określaniu odległości.

 

Towers Opole złożyli również projekt o wartości 50 tysięcy złotych w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego na m.in. drugi komplet strojów, który potrzebny będzie w przyszłym sezonie. Głosować można tradycyjnie w Urzędzie Marszałkowskim lub elektronicznie poprzez stronę budzet.opolskie.pl. O szczegółach głosowania informuje Przemysław Pospieszyński.

 

Mecz Towers Opole – Thunders Lions zostanie rozegrany w niedzielę, 22 kwietnia, o godzinie 13:00 na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków (ul. Sosnowskiego 12) w Opolu. Wstęp jest bezpłatny.

Paulina Kurtyka
fot.: Towers Opole/Facebook