Już 27 kwietnia, Studenckie Centrum Kultury zamieni się w miejsce spotkań pasjonatów, artystów oraz specjalistów z dziedzin takich jak produkcja gier czy grafika komputerowa.

DIOM Event to pierwsze takie wydarzenie w Opolu. Ta darmowa impreza jest skierowana do osób zainteresowanych branżą produkcji gier, które będą miały okazję dowiedzieć się m. in. jak przebiega twórczy proces powstawania gry oraz jakie trudności powinni przewidywać ich twórcy.

Organizatorami tego wydarzenia są Radosław Kuśmierski oraz Jagoda Szerement wraz z resztą grupy Digital Independent Open Minds. Pierwszy z wymienionych organizatorów opowiedział coś więcej na temat sobotniego programu, czyli tego co może zaciekawić osoby bardziej obeznane w temacie nowych technologii, grafiki, gier itd.

 

Radosław podkreślił jednak, że głównym celem wydarzenia jest tzw. networking, czyli wymiana
wiedzy oraz informacji.

 

 

Po zakończeniu wydarzenia, uczestnicy mogą spodziewać się nietypowego afterparty

 

 

Radosław jest częścią grupy DIOM, której członkowie chcą pokazać szerszej publiczności, „że projektowanie gier to ciekawy, dochodowy biznes, który jednak nie jest tylko zabawą (choć trochę jest), ale także ciężką pracą i ciągłą nauką.” Zdradził nam również jakie DIOM ma plany na przyszłość.

 

Wydarzenie potrwa od 10:00 do 20:00. Wstęp jest darmowy ale konieczna jest rezerwacja – wejściówki można zarezerwować online na stronie diomevent2019.evenea.pl. Dostępnych jest tylko 300 miejsc a „bilety schodzą jak ciepłe bułeczki”, więc warto się śpieszyć!

 

Weronika Wiora
fot.: DIOM Event 2019 Opole – Facebook