Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu organizuje panel dyskusyjny wokół najnowszej premiery spektaklu „Czarna skóra, białe maski” w reżyserii Wiktora Bagińskiego.

Podczas panelu dyskusyjnego poruszane będą kwestie rasizmu w Polsce. Dla niektórych jest to temat tabu, jednak warto się otworzyć na taką dyskusje. To zjawisko często umyka nam, bo nie zdajemy sobie sprawy z tego problemu. Jednak czarnoskórzy żyją w naszym kraju, chodzą do pracy i są częścią naszego społeczeństwa jak i historii.

Beata Marcinowicz – specjalista ds. promocji i marketingu, opowiedziała, kto może wziąć udział w dyskusji.

Na prelekcje zostali zaproszenie różni goście m.in.: dr hab. Monika Bobako – doktor filozofii, absolwentka UAM oraz Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie, adiunkt w Pracowni Pytań Granicznych UAM w Poznaniu, Urszula Kropiwiec – menedżerka kultury, tłumaczka z języka hiszpańskiego i francuskiego, dla Wydawnictwa Karakter tłumaczy książkę Frantza Fanona „Czarna skóra, białe maski”, Benjamin Diamouténé – współzałożyciel Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego, Wiktor Bagiński – reżyser spektaklu i współautor scenariusza i Paweł Sablik – dramaturg spektaklu i współautor scenariusza.

Prowadzącą dyskusję będzie Magda Piekarska – dziennikarka, recenzentka. Pisze nie tylko o teatrze, publikuje w
Gazecie Wyborczej, kwartalniku nietak!t, miesięcznikach Teatr i Dialog oraz na portalu teatralny.pl. Wraz z Grzegorzem Chojnowskim prowadzi cotygodniowe pasmo teatralne w Radiu Wrocław Kultura.

Jak wspomnieliśmy Czarność w Polsce (?) jest przedpremierową dyskusją przed spektaklem “Czarna skóra, białe maski”. O czym jest ta sztuka i co może wnieść nowego do naszego życia?

 

Kogo będziemy mogli zobaczyć na deskach teatru?

 

“Czarna skóra, białe maski” to projekt nagrodzony w III edycji Konkursu MODELATORNIA.

Prapremierowy panel dyskusyjny Czarność w Polsce (?) odbędzie się 8 listopada 2019 r. o godz. 11:00 w Sali VIP Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Wejście jest darmowe i nie trzeba się wcześniej na nie zapisywać.
Jednak sam spektakl jest 8. listopada, ale o godz. 19:00. Bilety można kupić w kasach teatru lub online.

Nicol Rzotki
fot.: teatropole.pl