Wycieczka do Stanów jest czasochłonna, kosztowna i czasem nierealna. Na szczęście, można się poczuć jak w Ameryce będąc w Opolu, wystarczy przyjść do Dworku Artystycznego.

Już w czwartek 25 sierpnia o godzinie 19:30, na scenie Dworku Artystycznego wystąpi niesamowity, niepowtarzalny duet. American Folk Blues Project tworzą Magda ”Magic” Piskorczyk oraz Jędrzej Kubiak. Multiinstrumentalistka ośmiokrotnie wygrywała nagrodę dla bluesowej wokalistki roku, wielokrotnie była nominowana do nagrody Fryderyka, jest rozpoznawana i szanowana na rynku międzynarodowym. Jędrzej jest głównie znany ze swoich dokonań na gitarze rezofonicznej, chociaż jego umiejętności można obserwować również na innych instrumentach strunowych.

Czeka nas nie tylko wspaniała muzyczna podróż, ale też sporo ciekawostek i dialogów z muzykami. Każdemu z pewnością przypadnie do gustu klimat, który będzie tam panował. Bilety wciąż są do nabycia na stronie internetowej (LINK TUTAJ) lub bezpośrednio w Dworku Artystycznym. Będzie można je także kupić na miejscu w dniu koncertu.

Filip Cierpisz

Fot.: Fundacja BluesOpole