Znowu idą święta, a z tym wiąże się z tym ogromna chęć niesienia pomocy potrzebującym. Studenci Uniwersytetu Opolskiego organizują akcje charytatywne, dzięki której każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem.

Rada Studencka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce potrzebnych artykułów dla dzieci, w akcji charytatywnej zwanej „Mała Gwiazdka” organizowanej przez Fundację im. Julki Bonk „Walcz o Mnie”. Przedsięwzięcie kończy się 11 grudnia 2020 roku. Szczegóły odnośnie przekazania towarów można ustalić z Radą Studencką przez Facebooka, email: przewodniczacarswf@gmail.com lub skontaktować z Przewodniczącą Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego – Karoliną Konieczną.

Potrzebne artykuły to m.in. dla czteroletniego Piotrusia pieluchy, chusteczki nawilżane, książeczki, ubranka; dla dziewięcioletniej Milenki kombinezon, buty zimowe, pampersy, kaszki, płyn do prania; Kamila prosi o balsam Nivea, płyn do kąpieli, pościel, piżamę; a Mikołaj środki czystości, ubranka, buty i autko z Psiego Patrolu. Jednak to nie jest wszystko. Więcej potrzebnych produktów można zobaczyć na załączonym zdjęciu.

Nie tylko Rada Studencka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego zorganizowała zbiórkę. Także i my, czyli Studencka Rozgłośnia „Radio Sygnały” zbieramy mokrą karmę, zabawki oraz koce dla zwierząt z opolskiego schroniska. Kartony, do których można wrzucić zebrane fanty znajdują się w poszczególnych wydziałach: Collegium Maius, Collegium Civitas oraz Wydziale Ekonomicznym. Potrzebne wiktuały można również zostawić w Domach Studenta Kmicic, Niechcic, Spójnik i Mrowisko. Zbiórka trwa do 18 grudnia.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronach Facebook Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz Radia Sygnały.

Jessie Jagudzka & Sara Rostkowska